BEZPIECZNY INTERNET. CZ. 3
- 29.05.2020 10:32
- Mity na temat bezpieczeństwa w sieci
Korzystam ze smartfona, nic mi nie grozi
Smartfony i tablety to idealne środowisko do przeprowadzenia ataku typu phishing. W przeciwieństwie do komputera nie możesz najechać myszką na link, aby podejrzeć jego adres, więc nigdy nie wiesz, do jakiej strony zostaniesz przeniesiony, gdy klikasz w odnośnik.
Używam Maca/iPhona, nie ma na nim wirusów
Obecnie najwięcej złośliwego oprogramowania jest skierowane przeciwko użytkownikom Windowsa czy Androida, ale nie oznacza to, że korzystający z innych systemów operacyjnych (np. Apple albo Linux) mogą czuć się bezpieczni. Każde urządzenie mające połączenie z internetem może być podatne na atak. Nie jestem nikim ważnym, nikt mnie nie zaatakuje
Nie musisz być prezesem banku czy sławną piosenkarką. W sieci jest mnóstwo wandali, którym wystarczy sama satysfakcja z wyrządzonych strat. Hakerzy rzadko wybierają indywidualne cele, zwykle działają na dużą skalę za pomocą zautomatyzowanych narzędzi skanując internet w poszukiwaniu podatnych urządzeń.
Znajomy udostępnił link, więc jest bezpieczny
Wśród złośliwych aplikacji możemy spotkać i takie, które do swojej dystrybucji wykorzystują portale społecznościowe. Po infekcji na naszym koncie automatycznie rozsyłają się linki w formie wiadomości lub komentarzy.
Ikona kłódki oznacza, że strona jest bezpieczna
Sama ikona kłódki nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa witryny. Przed wprowadzeniem swoich danych należy się upewnić, czy adres strony jest prawidłowy.
file:///C:/Users/olaf/Downloads/Bezpieczny%20internet%20(6).pdf
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły