21 listopada br policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia profilaktyczno - edukacyjne w naszym oddziale przedszkolnym w grupie Misie. Podczas spotkania przedszkolaki zaznajamiały się z pracą policji, pierwszymi zasadami bezpieczeństwa. Omówiono podstawowe zasady ruchu drogowego. Wyjaśniono dzieciom do czego służą elementy odblaskowe i kiedy z nich korzystać. Duża część spoptkania została poświęcona bezpieczeństwu w kontaktach z osobą obcą. Przypomniano także tematykę potęcjalnego ataku agresywnego psa i ćwiczono z dziećmi specjalną pozycję obronną "na żółwia". Dzieci uczyły się jak łatwo zapmiętać numer alarmowy 112. Najmłodsi przygotowali dla policjantów specjalną piosenkę oraz pamiątkowe podziękowania i laurkę. Na pewno to owocne spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Działania profilaktyczno - edukacyjne z przedszkolakami z grupy Misie
- 22
Listopad w grupie MISIÓW
- 114
Nasze sukcesy sceniczne!
25 listopada 2022 r. wzięliśmy udział w XVI Powiatowym Konkursie Muzyczno-Recytatorskim, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Organizatorem był Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk i I LO w Olkuszu. Patronat objęli m.in. Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita i Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak.
Każdy uczestnik, przed jury i zgromadzoną publicznością, musiał zaprezentować piosenkę lub wiersz mówiący o wartościach ważnych w życiu człowieka. W konkursie wzięło udział czterech uczniów klasy 8, którzy pod opieką Pani Barbary Tokaj ćwiczyli wokal i recytację. Próby były intensywne, chcieliśmy dopracować każdy szczegół prezentowanego utworu. Dzień konkursu od rana był pełen emocji. Wiedzieliśmy, że trzeba ,, wspiąć się na wyżyny" i jak najlepiej zaprezentować swój talent. Uczestników z powiatu olkskiego było wielu i wszyscy perfekcyjnie przygotowani. Jury bacznie obserwowało występujących, tu liczył się talent, dykcja, prezencja sceniczna i umiejętność pokonania tremy.
Śpieszymy donieść, że po raz kolejny Zadroże pokazało się z jak najlepszej strony. Zostaliśmy zauważeni i docenieni.
W kategorii recytatorskiej II miejsce wywalczył Filip Szostak- Sobalski,
wyróżnienie zdobyła Zuzanna Bochenek
W kategorii muzycznej wyróżnienie zdobyła solistka - Julia Mastela .
Gratulujemy i dziękujemy z wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły:)
Dziękujemy też Rodzicom za dowiezienie uczniów na konkurs - Pani Katarzynie Szostak-Sobalskiej i Panu Romanowi Bochenkowi.
-
Akcja ,,SZLACHETNA PACZKA"
Już po raz kolejny ogłaszamy świąteczną akcję ,,Szlachetna paczka". Zbieramy w szkole produkty z długim terminem przydatności do spożycia tj. mąkę, cukier, olej, konserwy, owoce w puszce, słodycze, makaron, kakao itp. Szkolni wolontariusze z zebranych produktów przygotują paczki dla osób samotnych bądź będących w trudnej sytuacji materialnej. Akcja trwa od 30.11.- 12.12. 2022 r.
Apelujemy do wszystkich uczniów o otwarcie się na potrzeby innych:) Nieśmy pomoc,
bądźmy wrażliwi na los innych:) Dobro powraca!szkolni wolontariusze wraz z opiekunami
ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE
W naszej szkole rusza kampania charytatywna ,,Świąteczne kartki dobroczynne". Szkolni wolontariusze, podczas przerw, rozprowadzają kartki bożonarodzeniowe. W tym roku dochód z ich sprzedaży inwestujemy w pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych opieką programu Chcepomagac.org. Koszt jednej kartki wynosi - 3 zł.
Wysyłając zakupioną kartkę do bliskich poślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu.
Akcję przeprowadza szkolne koło wolontariatu wraz z opiekunami.
Wycieczka klasy III.
14 listopada uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni, Pani Bożeny Janowicz i Pani Katarzyny Żak udali się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem była Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, gdzie obejrzeliśmy interaktywną wystawę „Skarby Krakowskiej Kapituły” oraz wzięliśmy udział w warsztatach o damach, rycerzach i smokach w historii Krakowa. Na ekranach dotykowych mogliśmy zajrzeć do wielkich zabytkowych ksiąg znajdujących się na Wawelu, obejrzeć insygnia królewskie i inne eksponaty, do których nie mają już dostępu zwiedzający, ze względu na ich wartość historyczną. Największe emocje wzbudziła wirtualna wędrówka po wawelskim kapitularzu przy pomocy oculusa oraz przymierzanie królewskiej korony – wiernej kopii tej prawdziwej. Niezapomniane wrażenia zostawiło spotkanie z niewidomym pracownikiem naukowym biblioteki oraz jego pieskiem – przewodnikiem. Pan Kuba opowiedział, jak radzi sobie w codziennym życiu i odpowiedział na wszystkie nasze pytania z tym związane.
Po wizycie w bibliotece przyszedł czas na zwiedzanie. Zanim doszliśmy do wzgórza wawelskiego, odwiedziliśmy smoka, a potem po kolei obejrzeliśmy najważniejsze miejsca na Wawelu i wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii opowiedzianych przez miłą Panią Przewodnik. Następnie przeszliśmy ulicami starego Krakowa do najmniejszej (podobno na świecie) fabryki cukierków, która okazała się być manufakturą, bo wszystkie cukierki wykonuje się tu ręcznie. Na naszych oczach powstały cytrynowe cukierki z „buźką”, których mogliśmy spróbować „na ciepło”. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Rynek Krakowski i chyba największa atrakcja, czyli wyjście na wieżę Kościoła Mariackiego oraz obejrzenie ołtarza Wita Stwosza. Długo pozostanie w naszej pamięci wspaniały widok z wieży na Rynek i okoliczne uliczki. Szczególne podziękowania składamy Mamie Antosia, która pomogła nam zorganizować ten wyjazd oraz Mamie Lenki, dzięki której mogliśmy wdrapać się na wieżę, pokonując ponad 400 schodków.
12
Patriotycznie, muzycznie i ... radośnie
W naszej szkole uczniowie już 9 listopada świętowali 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Galowy strój, biało-czerwony kotylion oraz chorągiewka to symbol polskości! Młodzi patrioci, cały dzień z dumą nosili barwy narodowe.
Podczas wspólnego świętowania uczniowie w podniosłej atmosferze odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Nie sposób też było nie pochylić się nad historią naszego narodu. Uczniowie klasy 8 pod opieką Pani Barbary Tokaj i Pani Violetty Mazeli przygotowali teatralny występ. W bajkowej formie mogliśmy prześledzić trudną i bolesną historię Polski, czasy rozbiorów i powstań narodowych. Walkę i poświęcenie naszych ojców, którzy doprowadzili Polskę do NIEPODLEGŁOŚCI.
Następnie każda klasa wzięła udział w przeglądzie pieśni legionowych i patriotycznych pt. ,,Muzyczna droga do Niepodległości”. Występy poprzedzone były wieloma próbami, aktywizowały wszystkich uczniów i oczywiście….zakończyły się sukcesem!
Tą uroczystością udowodniliśmy, że zasługujemy ma miano dobrych Polaków:)
Dzień Postaci z Bajek
- 17
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest jednym z najsympatyczniejszych świąt, ma przypominać, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. To one przenoszą w zaczarowany świat, rozwijają wyobraźnię i kształtują wrażliwość.
7 listopada nasza szkoła przeobraziła się w niezwykłą bajkową krainę! Na szkolnych korytarzach mijaliśmy piękne księżniczki, odważnych rycerzy, czarujących czarnoksiężników, smoki, stworki i potworki😊 Było radośnie i kolorowo. Uczniowie włączyli się do zabawy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Barbary Tokaj i Pani Violetty Mazeli. Najważniejszym celem tej akcji było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – w końcu bajki kochają wszyscy!
Dzień Postaci z Bajek uczciliśmy należycie😊 Zresztą zdjęcia mówią same za siebie😊
Październik u MISIÓW
- 85
Wycieczka do lasu.
Złota polska jesień to idealny czas na spacery. W ostatnich dniach października klasy I – III postanowiły ,,delektować” się urokami pięknej przyrody, udając się na wycieczkę do lasu w Zadrożu. Dzieci z uwagą obserwowały faunę i florę miejsca. Jednym z celów wyprawy było również odwiedzenie cmentarza z I wojny światowej znajdującego się na terenie lasu, dokładniej na jego obrzeżach. Uczniowie uczcili chwilą ciszy pamięć poległych żołnierzy oraz zapalili symboliczne znicze. Pomimo długiej i wyczerpującej trasy, dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń oraz bogatsze o nowe doświadczenia.
22
PODZIĘKOWANIA
Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zadrożu bardzo serdecznie dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie modernizacji 5 laptopów służących uczniom do nauki podczas zajęć informatyki.
Dziękujemy również osobie, która chce pozostać anonimowa, za zakup nowego, fantastycznego stołu do gry w piłkarzyki. Jest to sprzęt niezastąpiony i cieszący się podczas przerw międzylekcyjnych wśród uczniów nieustającą popularnością.
Październik u Pszczółek
- 34
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie