Tak razem spędzamy czas w grupie Misiów.
- 78
Co słychać u Pszczółek?
- 72
Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego "EKOLOGICZNA MARZANNA"
- 16
Konkurs ,,EKOLOGICZNA MARZANNA" rozstrzygnięty!!! Przedsięwzięcie miało na celu rozwijanie umiejętności plastyczno-technicznych, kształtowanie wrażliwości i kreatywności artystycznej dzieci oraz przybliżenie wiadomości o marzannie, jako symbolu wierzeń ludowych.
Recykling obejmuje odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych. Jak się okazuje, ten sposób myślenia może być powodem do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych. Dowodem na to są przepięknie wykonane ,,zimowe panny”.
Do konkursu zostało zgłoszonych 15 prac, wszystkie zachwyciły jury sposobem wykonania i doborem materiałów, a wybór nie był prosty… Dlatego też komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa I miejsca, dwa II miejsca, dwa III miejsca oraz aż 9 wyróżnień!
Jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce – Martyna Świda kl. II ex aequo Maja Głowacka kl. I
II miejsce – Lena Pawlik kl. II ex aequo Stefan Duda kl. I
III miejsce – Julia Orczyk kl. I ex aequo Teresa Wietrzyk kl. II
Wyróżnienia otrzymali:
- Marcelina Later
- Michalina Janiec
- Antonina Półtorak
- Zofia Wawer
- Bartosz Świerczek
- Marcel Gądek
- Kacper Bugaj
- Daniel Piega
- Julian Stolarczyk
Wasza kreatywność i zaangażowanie sprawiły, że każda praca była wyjątkowa oraz pełna kolorów!
Dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za tak liczny udział i gratulujemy wykonania pięknych prac!
Podziękowania również dla Pani Dyrektor za objęcie patronatem konkursu oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Powitanie wiosny!
- 3
„Marzanno, marzanno,
ty zimowa panno,
w ogień Cię wrzucamy,
bo zimę żegnamy”.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 21 marca definitywnie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Wyruszyliśmy wesołą gromadą, na przodzie szła oczywiście MARZANNA. Zebrane wokół słomianej panny dzieci krzyczały donośnymi głosami „ŻEGNAJ ZIMO”. Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzanna cała spłonęła i ślad po niej zaginął. Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza!
Klasy I-III w Bajce Pana Kleksa, czyli dzień pełen niesamowitych wrażeń.
- 20
12 marca klasy I, II i III odwiedziły niezwykłe miejsce. Katowicka Bajka Pana Kleksa to miejsce, którego powstanie zainspirowała postać legendarnego prof. Ambrożego Kleksa i jego niezwykłe przygody. Dzieci już na samym początku dowiedziały się, że Pan Kleks potrzebuje ich pomocy i że czeka ich kilka zagadek do rozwiązania. Bebok, śląski stworek, który w swym zwyczaju ma straszenie nieposłusznych dzieci, a któremu zdarza się grasować w bajce po zmroku, wykradł kilka bardzo ważnych dla Pana Kleksa sekretów – guzik, magiczny kałamarz z niekończącym się atramentem oraz szmaragdową szkatułkę. Bebok ukrył je solidnie w zakątkach Bajki. Zadaniem dzieci było poszukiwanie zaginionych sekretów.
W towarzystwie uczniów Pana Kleksa, wiedzeni głosem Piotra Fronczewskiego, uczniowie wędrowali przez Klinikę Chorych Przedmiotów, Krainę Szpaka Mateusza, sprawdzali swoją sprawność w Psim Raju oraz wypłynęli w rejs statkiem przez Królestwo Bajdocji.
Uczestnicy wyprawy, odwiedzając kolejne interaktywne sale, musieli wykazać się zręcznością, odwagą, sprytem i wyobraźnią. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m. in.: ukryte w szufladach sekrety Pana Kleksa, leczenie chorych sprzętów, furtki do bajek, zjeżdżalnie i tory przeszkód. Wycieczka zapewniła dzieciom niezapomnianą zabawę, ale również obudziła w nich: kreatywność, chęć poznawania przestrzeni w sposób sensoryczny, otwartość, oraz ciekawość poznawczą.
To była wspaniała zabawa!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS I - III DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE PT. „EKOLOGICZNA MARZANNA”.
PRACE POWINNY BYĆ WYKONANE GŁÓWNIE Z ODPADÓW NADAJĄCYCH SIĘ DO RECYKLINGU, TZW. SUROWCÓW WTÓRNYCH.
W KONKURSIE BIORĄ UDZIAŁ TYLKO PRACE PRZESTRZENNE.
I. Cele konkursu
1. Przybliżenie wiadomości o marzannie jako symbolu wierzeń ludowych.
2. Kreowanie wyobraźni dzieci w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych ( gazety, butelki, puszki etc.)
3. Uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić
z nich nowe rzeczy.
4. Propagowanie recyklingu, jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych.
5. Rozpowszechnianie wiedzy odnośnie pozyskiwania surowców wtórnych i późniejszego ich wykorzystania.
II. Regulamin
1. W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne. Nie jest konieczne umieszczanie marzanny na kiju. Maksymalny wymiar marzanny -1m x 1m x 1m. Prace powinny być wykonane głównie z odpadów nadających się do recyklingu, tzw. surowców wtórnych.
2. Do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę zawierającą: imię, nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza uczeń.
3. Każda praca może mieć tylko jednego autora – w konkursie nie mogą brać udziału prace zbiorowe.
5. Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.
6. Organizatorzy przewidują dla zwycięzców konkursu, którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsce, dyplomy
i nagrody rzeczowe. Jury może także wyróżnić dowolną liczbę prac konkursowych.
7. Wszystkie prace będzie można oglądać podczas wystaw pokonkursowej na terenie szkoły zorganizowanej po rozstrzygnięciu konkursu.
8. Prace konkursowe stają się własnością organizatorów.
9. Prace należy DOSTARCZYĆ do 20.03.25 r. do organizatorów konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27.03.2025 r., a wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 31.03.2025 r.
11. Lista zwycięzców i zdjęcia nagrodzonych prac zostanie zamieszczona na stronie szkoły.
Organizatorzy:
Katarzyna Grzywnowicz
Marta Łukasiewicz
Violetta Mazela
Dzień Babci i Dziadka
- 15
Zakładamy budki lęgowe
- 22
14 lutego gościliśmy w naszej szkole Pana Damiana Bąka z Koła Łowieckiego, który wprowadził uczniów w tematykę po co buduje się budki lęgowe i jak ptaki je wykorzystują. Po informacjach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. W ruch poszły wiertła, wiertarki i drewno. Uczniowie przy pomocy Pana Damiana wykonali budki lęgowe. Było dużo radości i zaangażowania w przygotowanie budek dla ptaków. Gotowe budki zostały sygnowane podpisami uczniów.
Każda zbudowana budka lęgowa miała znaleźć swoje miejsce w lesie w Zadrożu. W tym celu w dniu 27 lutego uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą Panem Danielem Niedzielą i Panią Dyrektor Barbarą Poseł udali się na spotkanie do lasu z Panem Leśniczym Januszem Hajdułą, Panem Damianem Bąkiem oraz Panem Mateuszem Kotlarzem. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, że znalezienie odpowiedniego miejsca do rozrodu przez ptaki nie jest takie proste. Miejsce musi być zaciszne. Ponadto budki nie mogą być zawieszane zbyt blisko siebie. Ważna jest również wysokość zawieszania tak, aby nie dostały się drapieżniki. Otwór wlotowy nie powinien być skierowany od strony zachodniej, ponieważ wieją wiatry.
Po zawieszeniu budek lęgowych przez Pana Damian i Pana Mateusza odbyło się wspólne ognisko.
W najbliższym czasie młodzi przyrodnicy udając się na spacer do lasu będą mogli przekonać czy budki lęgów znalazły nowych lokatorów.
Mamy nadzieję, że zapoczątkowana akcja zakładania budek lęgowych będzie kontynuowana w następnych latach.
Bal karnawałowy, walentynki u Misiów
Nowa galeria Bal karnawałowy, walentynki u Misiów została dodana do albumu fotograficznego
21
Terminy rekrutacji 2025/2026
Zarządzenie Wójta Gminy Trzyciąż w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2025/2026
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025:
- Od 3 do 21 marca 2025 roku – Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
- 25 marca 2025roku – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
- Od 26 do 28 marca 2025 roku – Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku, w formie pisemnego oświadczenia.
- 7 kwietnia 2025 roku – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Wniosek o przyjęcie do przedszkola:
Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.docx
wielodzietnosci_rodziny.doc
26-28 marca 2025 r.:
potwierdzenie_woli_przyjecia_przedszkole(2).docx
Wniosek p przyjęcie do klasy 1:
Wniosek_o_przyjecie_kl_1_spoza_obwodu.docx
wniosek_kl_1_w_obwodzie(4).doc
26-28 marca 2025 r.:
potwierdzenie_woli_przyjecia_SP(2)(1).docx
,,Żyj zdrowo'' Konkurs o Mistrza Recytacji Gminy Trzyciąż
Dnia 18.02.2025 r. odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I-III.
Konkurs odbył się pod tytułem „Żyj zdrowo ”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Zadrożu oraz BiOAK w Trzyciążu. Gościliśmy ośmiu młodych „aktorów” reprezentujących szkoły z naszej gminy. Wysoki poziom rywalizacji sprawił, że licznie zgromadzeni widzowie doznali wielu wrażeń, a jury miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych.Decyzją komisji Mistrzem Recytacji Gminy Trzyciąż został:
Aleksander Szostek ze Szkoły Podstawowej w Zadrożu,
Wicemistrzami zaś:Kornelia Żaba ze Szkoły Podstawowej w Trzyciążu
Zuzanna Zaręba ze Szkoły Podstawowej w Zadrożu .Wyróżnione osoby będą reprezentowały naszą gminę na etapie powiatowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez BiOAK w Trzyciążu.
Gratulujemy zwycięzcom, natomiast wszystkim występującym na scenie dziękujemy za udział i niezapomniane wrażenia artystyczne.14
Bal karnawałowy u Pszczółek
- 20
EuroWeek
W dniach 16 – 20 grudnia 2024 roku uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w obozie językowym Euroweek w miejscowości Różanka na Dolnym Śląsku.
Euroweek to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, którego celem jest doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, komunikacja społeczna, rozwój kreatywności, oraz umiejętność pracy w grupie. Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy z całego świata, dzięki temu uczniowie poznają inne kultury. Podczas naszego pobytu zajęcia prowadzili wolontariusze z Włoch, Indonezji, Wenezueli, Ugandy i Malezji.
Zajęcia prowadzone były w języku angielskim dzięki temu uczniowie doskonalili język obcy, a często też przełamywali bariery językowe w rozmowach z wolontariuszami i innymi uczestnikami obozu. Program zajęć przybierał różne formy od zadań grupowych, poprzez talent show, interaktywne warsztaty, jak i gry. Różnorodność zajęć sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i świetnie się bawić.
Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”
63
Listopad i grudzień u Pszczólek
- 80
Minione wydarzenia w grupie Misiów.
Nowa galeria Minione wydarzenia w grupie Misiów. została dodana do albumu fotograficznego
109
The best in English spelling
The best in English spelling😊
12 grudnia 2024r. odbyło się XI Gminne Dyktando z Języka Angielskiego dla uczniów klas VII i VIII szkół gminnych. Naszą szkołę reprezentowali Ewa Jonkis z klasy VIII, Karolina Szostek z klasy VIII, Aleks Kot z klasy VII, Michał Staropilny VII - uczniowie wyłonieni jako najlepsi z najlepszych w szkolnych eliminacjach.
Celem konkursu jest podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania w języku angielskim. Dyktando odczytane było przez native speakera pana Nigela Farry. Po części konkursowej uczniowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce świątecznej przeprowadzone przez pana Nigela.
Komisja konkursowa sprawdziła pracę i wyłoniła zwycięzców.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim
EWIE JONKIS I MICHAŁOWI STAROPILNEMU za ZAJĘCIE II MIEJSCA – EX AEQUO
ORAZ ALEKSOWI KOTOWI WYRÓŻNIENIA
W XI GMINNYM DYKTANDZIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.CONGRATULATION !!!
2
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W KLASIE 2 Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH Z ZAGÓROWEJ
Z radosnym sercem i atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
klasa 2 miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach
przeprowadzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zagórowej. Wydarzenie to,
które odbyło się we wtorek 10 grudnia, pozwoliło uczniom na kreatywne
zaangażowanie się w świąteczne dekorowanie pierniczków, a zarazem
na zanurzenie się w tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.
Panie w tradycyjnych strojach ludowych zaprezentowały kulturę i tradycje
regionu. Opowiadały o elementach ubioru, a także prezentowały swoje rękodzieło,
ukazując piękno pracy twórczej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dawne
narzędzia kuchenne, które w przeszłości były używane do przygotowywania
potraw, co z pewnością wzbudziło ciekawość i zainteresowanie historią.
Dzięki wsparciu członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci nauczyły się:* Barwić lukier w naturalny sposób, co promuje zdrowe nawyki.
* Używać alternatyw dla cukrowych posypek, takich jak, liofilizowane owoce.
W ostatniej części spotkania uczniowie przystąpili do samodzielnej dekoracji
pierników. Kolorowe choinki, gwiazdki i inne świąteczne wzory zachwyciły
uczestników i dodały spotkaniu magii świąt. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem
tworzyły swoje pierniczkowe dzieła, które były nie tylko smaczne, ale i piękne.
Warsztaty bożonarodzeniowe były nie tylko okazją do nauki i zabawy, ale również
ważnym momentem budowania więzi z lokalnym środowiskiem. Wydarzenie
to nie tylko rozbudziło kreatywność wśród uczestników, ale również stanowiło
wspaniałą okazję do integracji między pokoleniami. Dzieci miały szansę
na bezpośredni kontakt z tradycją i kulturą lokalną, co jest niezwykle cenne
w dzisiejszych czasach.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich
z Zagórowej za ich czas, niezwykłe zaangażowanie, wysiłek włożony
w przygotowanie atrakcyjnych zajęć, a przede wszystkim za chęć dzielenia się
swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzięki Wam, nasi uczniowie mogli
nie tylko nauczyć się czegoś nowego, rozwijać swoją kreatywność i umiejętności
manualne, ale również poczuć prawdziwą atmosferę nadchodzących świąt.
21
Październik/Listopad w grupie Misiów
Nowa galeria Październik/Listopad w grupie Misiów została dodana do albumu fotograficznego
66
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła:
To polski dom, polska szkoła.
Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno…Dzisiaj w piątek 8 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej im Wincentego Witosa w Zadrożu odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Uczniowie klas III,IV,VIII przypomnieli lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było zaśpiewać hymn, usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony kolegów jak i nauczycieli.Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.
Całość została przygotowana przez wychowawcę klasy III- Panią Martę Łukasiewicz oraz Panią Urszulę Kowalską.
11
Październik i wrzesień u Pszczółek
- 165
Archiwum Aktualności